Tootegrupid

  

PORT ARTUR 1, PÄRNU

Oleme avatud:

   E-L 10-20, P 10-18  

  Alates 49€ on Eesti-sisene transport DPD või Smartpost pakiautomaati tasuta  

5 soovitust loodussõbralikeks jõuludeks

 5 soovitust loodussõbralikeks jõuludeks
 
Meisterda koju loodussõbralik jõulupuu
 
Jäta noor kuusepuu metsa ning meisterda ise üks eriline jõulupuu! Selleks käi korra metsas või suuremas pargis jalutamas ning korja mõned mahalangenud või murdunud okaspuude oksad. Seo kuuse- või männioksad jõulupärjaks, säti need lauale kauniks ornamendiks või pane vaasi ja riputa sinna külge mõni jõuluehe. Põnev mõte on valida üks suurem toataim ja ehtida see jõulupuuks.


Valmista jõuluehted ise või osta teise ringi poest
 
Enda kätega valmistatu on poest ostetust alati erilisem. Jõuluehete meisterdamine on ühtlasi ka armas koguperetegevus, mis aitab praegusel lumeta talvel jõulumeeleolu luua. Ehteid saab valmistada kõigest, mis kodus leidub: vanapaber, riidejupid, kasutatud värvilised pakendid jms. Kui kasutad kaunistuseks jõulutulesid, vali LED-tuled ning lülita need öösiti ja kodust lahkudes välja.
 
· Söödavad piparkoogiehted: perega piparkooke küpsetades tee mõnele piparkoogile auk sisse. Küpseta ja kaunista piparkoogid ning aja siis august nöör läbi. Riputa söödavad ja jätkusuutlikud ehted jõulupuule.
· Kaneelikoorest kuuseristikesed: võta 2-3 kaneelipulka ning seo neile nööriga lips peale. Pista kaunistuseks lipsu vahele kuuseoksa jupike. Kaneelikoor lõhnab imehästi.
· Kuivatatud tsitrusrõngad: lõika paar apelsini ja greipi viiludeks ning kuivata viilud (kuivatis, ahjus või puupliidi kohal). Aja viilud nööri otsa ja riputa seinale, uksele või kuusele.
· Ehitud männikäbid: korja maapinnalt käbisid ning seo neile kingipael külge. Riputa üles või sea lauakaunistuseks. Pärast jõule vii käbid välja.

Paku jõululaual rohkem taimset toitu

Üks lihtsaim asi, mida igaüks saab keskkonna jätkusuutlikkuse tagamiseks teha, on süüa vähem loomset toitu. Taimne toit on ka tervislikum, eetilisem, kaalusõbralikum ja tagab jõulusöömaajal kergema enesetunde. Kui Sa ei soovi seapraest loobuda, tee mõni väiksem samm: vali taimne piparkoogitainas või searasvata praekapsas, paku karbonaadi kõrvale viinerite asemel taimseid kotlette, pane lauale taimseid suupisteid. Kui pole aega või mahti ise kokata, siis poes ringi vaadates leiab hulgaliselt põnevaid valmistooteid, mis peolauale sobivad. Lihtsaid ja kiireid ideid saab siit värskest artiklist: TOP 8 lihaalternatiivi jõululauale.

Pühadel kiputakse ka liialt palju toitu kokku ostma, mis hiljem rikneb ja prügikastis lõpetab. Planeeri jõulumenüü ette ning pane ülejäägid varakult (sügav)külma, et toit toasoojal laual seistes ei rikneks.

Tee praktilise väärtusega kingitusi

Püüa vältida ühekordsete, ebapraktiliste, ohtrasse plastikusse pakendatud või teiselt poolt maakera transporditud esemete ostmist. Kingi hoopis elamusi või valmista midagi oma kätega. Praegusel keerulisel ajal on armas toetada meie kohalikke väikeettevõtteid, kes pakuvad imelisi loodus- ja tervisesõbralikke tooteid. Mitmeid selliseid ideid leiab It's Bio blogipostitusest "Mida kinkida? Põnevad ja praktilised loodustooted". Anna lähedastele märku, et rõõmustaksid praktiliste kingituste üle, mis ei pea olema uhkelt sisse pakitud. 

Paki kingid jätkusuutlikult

Valmista kingipakend taaskasutatud või loodussõbralikust materjalist (kodus leiduvad vanad kinkepabereid, paberkotid, riidetükid, vanad ajalehed, ajakirjad jms). Suurema kingi saab panna näiteks korduvkasutatava riidest poekoti sisse. Sangadest saab kotile lipsu peale siduda. Väiksem kink mahub toidukaupade ostmiseks või pähklipiima valmistamiseks mõeldud puuvillasesse kotikesse. Vaata näiteks It’s Bio helkurkotte ja orgaanilisest puuvillast kotte.

Meeleolukaid pühi!

loodussõbralikud jõulud, looduslikud jõulud, keskkonnasäästlikud jõulud,