Tootegrupid

  

PORT ARTUR 1, PÄRNU

Oleme avatud:

   E-L 10-20, P 10-18  

  Alates 49€ on Eesti-sisene transport DPD või Smartpost pakiautomaati tasuta  

5 muudatust mida teha, et muuta köök plastivabaks

03.01.2020
5 muudatust mida teha, et muuta köök plastivabaks

Köögis ei saa üle ega ümber suurest plastikogusest. Peaaegu kõik tavalises toidupoes saada olevad tooted on pakendatud kilesse. Suureks abiks on ostlemine poodides, kus saad ostetud toidu pakendada oma pakendisse. It's Bios saad oma pakendiga ostes kogu kauba 5% soodsamalt. Seega tasub purgid ja pakendid poeskäigule alati kaasa võtta.

Järgnevalt toome esile mõned muudatused, mille peale iga plastivaba köögi poole püüdleja võiks mõelda.

Toidumähikud

Toidumähik on  loodusliku mesilasvahaga kaetud ja taaskasutatud kangast valmistatud säilitusriie toidule. Mähik kaitseb toitu mustuse, putukate, kuivamise ja hallituse eest. Toit jääb värskeks, kuna kangas hingab ja mesilasvaha on antibakteriaalsete omadustega. Toidumähikud on kergesti käesoojusega vormitavad ning neid on kerge puhastada. Peale kasutamist pese määrdunud kohad külma veega ning lase kuivada. Toidumähikud sobivad nii suurte kui ka väikeste kausside katteks. Sobib imehästi ka võileibade kaasa pakkimiseks. Toidumähikuid on saadaval kahes laiuses 32 cm ja 25 cm

Riidest kotid

Kilekottidest peaksid loobuma juba nende ühekordsuse tõttu- neid ei ole mugav pesta ning need lähevad kergelt katki. Selle asemel hoia alati endaga kaasas riidest kotti, millesse oma ostud soetada. Hea mõte oleks hoida käepärast ka väiksemaid kotte, kuhu saad panna näiteks pähkleid, kuivatatud puuvilju või muid maiustusi. Riidest kotte on kerge pesta ja taaskasutada. Kui juhtub, et oled poodi minnes riidest koti maha unustanud, siis eelista pigem paberkotti kilekotile. It’s Biost leiad laia valiku kotte

Pähklite, riisi ja muude kergemate toodete jaoks soovitame õhemaid puuvillaseid kotte – suuruses 30x33 cm või 20x28 cm. NB! Need kotid sobivad hästi ka pähklipiimade valmistamiseks. 

Kui soovid teha poes suuremaid oste siis soovitame võrkkotte, mis tänu võrgule suudavad mahutada palju tooteid. Võrkkotte on saadaval pika sangaga (roheline ja beež) ning lühikese sangaga (hall).

Kui aga liigud jala või rattaga, siis on kõige mugavam võtta kaasa kande-seljakott, mida saab voltida nii seljakotiks kui ka klassikaliseks kandekotiks. Kui kotti ei kasuta, saad koti kokku voltida väikesesse 13×15,5 cm suurusesse taskusse.

Metallist/bambusest söögiriistad

Kui tead, et oled pigem kodust väljas sööja (nt haarad sageli miskit poe valmistoidu letist) siis kindlasti jälgi, et sul oleks kaasas vajalikud kahvlid-noad. Poes müüdavaid plastist söögiriistasid ürita vältida. It’s Bios on müügil bambusest valmistatud söögiriistade komplekt, mida on mugav kokku rullida ja kotti pista. Komplekt sisaldab bambusest lusikat, nuga, kahvlit, joogikõrt ning puhastusharja kõrrele. 

Hea mõte on vahetada välja ka ühekordsed joogikõrred. Selle asemel eelista roostevabast terasest, pilliroost või bambusest kõrsi. Neid on mugav kõrte puhastusharjaga pesta ja taaskasutada.   

Nõudepesuharjad ja looduslikud lapid

Klassikalised nõudepesusvammid ja puhastuslapid ei ole kindlasti keskkonnasäästlik valik, sest sisaldavad plasti. Selle asemel eelista looduslikest materjalidest valmistatud harju, tugevama mustuse eemaldamiseks vasknuustikuid või -lappe. Nõude pesemiseks on mugav kasutada vahetatava otsikuga agaavikiududest valmistatud nõudepesuharju. Pottide-pannide puhastamiseks kasuta tugevamate harjastega kookoskiududest harja või taimsetest kiududest harja

Korduskasutatav joogipudel

Piisava koguse vee joomine on ülioluline tugeva tervise ja hea enesetunde püsimiseks. Igapäevaselt plastpudelites vee ostmine ei ole aga jätkusuutlik ega mõju hästi sinu rahakotile. Seetõttu on mõistlik investeerida kvaliteetsesse ja vastupidavasse joogipudelisse. Kui armastad juua kuumi või külmasid jooke, siis tasub mõelda ka termospudelite peale, mis hoiavad joogi kuumana ligi 12 tundi ja külmana lausa 24 tundi.