Tootegrupid

  

PORT ARTUR 1, PÄRNU

Oleme avatud:

   E-L 10-20, P 10-18  

  Alates 49€ on Eesti-sisene transport DPD või Smartpost pakiautomaati tasuta  

8 muudatust, mida teha, et muuta vannituba plastivabaks

30.12.2019
8 muudatust, mida teha, et muuta vannituba plastivabaks

 

Üks plastikoguse osas tagaplaanile jäänud koht kodus on vannituba. Õnneks on saadaval mitmeid põnevaid tooteid, mis aitavad vannitoas tekkivat plastikogust tunduvalt vähendada.

Tahked šampoonid

Plastpudelites šampoonide ostmisele ei ole enam mõjuvat põhjust. Tahkete šampoonide valik on lai ja igaüks leiab oma juuksetüübile sobiva šampooni. Tahkeid šampoone on peamiselt kahes vormis: tahke tükina või pulbrina. Pulberšampooni puhul on vaja pulber eelnevalt veega läbi segada ja seejärel juustesse kanda. Tükišampooni saad kasutada nagu seepi, kandes seda juustesse ringjaid liigutusi tehes. 

Looduslikest materjalidest pesukindad keha pesemiseks

Keha pesemiseks eelista kindlasti looduslikest materjalidest valmistatud vahendeid. Üheks heaks võimaluseks on kasutada pesukinnast. Pesukindad koosnevad puuvilla ja jute segust. Kinnast on mugav kasutada ning tänu karedale kattele on kindal ka nahka kooriv toime. Peale kasutamist on su nahk pehme ja puhas. 

Vatipadjad

Igal kasutuskorral uue vatipadja võtmine ei ole jätkusuutlik, lisaks jääb peale paki kasutamist järele vatipatju ümbritsev kile, mis looduses raskelt laguneb. Selle asemel kasuta korduvkasutatavaid meigieemalduspatju. Kasuta neid meigi eemaldamiseks nagu tavalisi vatipatju. Peale kasutamist pese sooja vee all või viska pesumasinasse.

Näo puhastamiseks sobivad imehästi ka pehmed näopesukäsnad, mis on valmistatud looduslikust Konjac taime juurest. Tänu oma pehmele ja õrnale pinnale võib käsna kasutada ka väikelaste ja imikute pesemiseks.

Vatitikud

Vatitikkude valimisel jälgi kindlasti, et tegemist oleks looduses täielikult lagunevatega. Väldi kindlasti plastvarrega vatitikke. Suurepäraseks valikuks on puidust või bambusvarrega vatitikud ja ka paberist vartega tikud. Jälgi, et ka vatitiku vatt oleks mahemärgistusega.

Raseerijad

Ühekordsed raseerijad on suured plasti tekitajad. Selle asemel vali raseerija, mille käepide peab mitmeid aastaid vastu ja millel pead vahetama vaid tera. Kõige kindlamaks valikuks on klassikalised ühe teraga raseerijad, mille käepide on valmistatud vastupidavast puidust või metallist. 

It’s Bios on kolme sorti raseerijaid: bambusest käepidemega, metallist hõbedane või roosakas-kuldne. Lisaks raseerijatele, saad soetada ka kvaliteetseid žiletiterasid.

Hambapesutabletid/hambapesupulber

Hambapastad on sageli plastist valmistatud tuubis, see aga ei ole keskkonnasõbralik. Õnneks on saadaval mitmeid alternatiive. Näiteks saad kasutada hambapuhastustablette. Hambapuhastustablettide kasutamine on imelihtne- lihtsalt näri tablett hammaste vahel peeneks ja pese harjaga hambad puhtaks. It’s Bios on hambapuhastustabletid saadaval nii fluoriidiga kui ka fluoriidita.

Lisaks on saadaval ka hambapesupulbrid. Pulbri kasutamiseks kasta hambahari hambapesupulbrisse ning seejärel pese hambaid nii nagu tavaliselt. Lisaks võid jääda ka tuttava hambapasta vormi juurde, kuid jälgi, et pasta oleks taaskasutatavas pakendis nt klaaspurgis.

Bambusvarrega hambahari

Bambus on maailma üks kõige kiiremini kasvavaid taimi, seetõttu ei pea muretsema metsade hävimise pärast. Bambusest valmistatud hambaharjad on vastupidavad ning peale kasutamise lõppu looduses täielikult lagunevad. Bambusest hambahari on kindlasti kõige loodussäästlikum alternatiiv tavalisele plastist hambaharjale.

It's Bios on müügil lai valik bambusest hambaharju nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Hambaniit

Kas teadsid, et tavaline hambaniit laguneb looduses ligi 50-80 aastat? Seetõttu on oluline valida looduslikest materjalidest biolagunevad hambaniidid. It’s Bio pakub siidist valmistatud hambaniiti ning veganitele sobivast PLA (maisist) valmistatud hambaniiti.